5 tipů pro stěhování v pohodě

17.05.2012 11:07

5 tipů pro stěhování v pohodě

Zejména rozsáhlejší stěhování se vyplatí předem promyslet a naplánovat. Přečtěte si několik nejdůležitějších rad, které vám pomohout zvládnout stěhování bez nervů, vyčerpání a majetkové nebo psychické újmy – prostě v pohodě.

1. Sepište si seznam

Všechno si sepište. Později si za to určitě poděkujete. Než zabalíte i jednu jedinou krabici, vytvořte si evidenční systém. Připravte si na počítači (nebo na list v kroužkovém bloku) číslovaný seznam s místem pro dopsání obsahu. Na každou zabalenou stěhovací krabici dopište číslo a do seznamu k danému číslu obsah v krabici. A buďte dostatečně konkrétní! „Květinový servis“ je určitě lepší než „Nádobí“ nebo např. „Šanony A-L“ lepší než jen „Šanony“.

2. Připravte si dostatečné zásoby stěhovacího materiálu

Ačkoli tomu nemusíte věřit, budete potřebovat mnohem více stěhovacích krabic, než si myslíte:). A mít dostatek stěhovacích krabic je pro bezproblémové stěhování velice důležité (pokud si půjčujete stěhovací krabice od stěhovací firmy, nevyužité můžete rovnou vrátit, pokud je máte zdrama z obchodu, nestane se vůbec nic). Počítejte s tím, že jen pro zabalení věcí, které budete potřebovat do poslední chvíle, v den stěhování, budete potřebovat pro 4 člennou rodinu cca 5 krabic. Jedná se o povlečení, ručníky, oblečení a např. mycí prostředky, bačkory apod.

 

Dále budete potřebovat širší lepící pásku na zalepení klop stěhovacích krabic. Připravte si též balící papír, strečovou a bublinkovou folii nebo alespoň staré noviny. A opět, budete jich potřebovat víc, než si myslíte.

3. Využívejte šatní boxy

Vysoké šatní boxy jsou vhodné nejen pro kabáty, obleky, šaty a ostaní oděvy, které by měly být přepravovány visící na ramínku, ale též pro objemné lehčí věci jako např. polštáře a peřiny. Stěhovací firmy se zeptejte na šířku dodávaných stěhovacích boxů, pak přeměřte délku obsazených šatních tyčí ve vašich skříních. Vydělením zjistíte, kolik šatních boxů budete potřebovat.

4. Využívejte šatní boxy strategicky

Nechte si šatní boxy dovézt předem před stěhováním. Pár dní před stěhováním na dno šatních boxů umístěte igelitky s většími kusy oblečení nebo oděvů jako např. svetry, džíny, pásky, boty, kabelky apod.

 

V den stěhování věci na dně překryjte dalšímy igelitkami a zavěste oděvy pověšené na ramínku a to hustě vedle sebe, aby se co nejméně hýbaly. Ramena oděvů můžete zakrýt igelitem. Na ramena ještě můžete strčit svetry.

 

Takto ušetříte prostor, použijete méně boxů a koneckonců uštříte i čas stěhování a peníze. Věci na dno krabic ale určitě dávejte v igelitkách nebo sáčcích, lépe se vám pak budou lovit ven ze dna vysokých boxů.

Kontrlujte též, že boxy nepřetěžujete.

5. Snažte se držet věci, co k sobě patří, pohromadě

Dejte si pozor vy sami nebo to požadujte po stěhovácích bři balení krabic a nábytku. Ukládejte např. nabíječku u kamery, žárovky u lampy, prodlužovačku u přístroje, ke kterému patří, zarážku na knihy u knih apod.

 

Malé součásti předmětů můžete též k dané věci přilepit páskou nebo je vložit do obálky - např. háček na obraz a obraz, klíček od příborníku u příborníku, háčky na záclony u tyče na záclony. Větší součásti předmětů ( jako např. kabel k televizi) zabalte do folie nebo igelitu a připvněte k předmětu.

 

Připravte si též jednu záložní krabici na součásti a součástky jako kabey, šňůry, šroubky, klíče, klíčky a podobné věci, které se vám nepodaří udržet dohromady s daným předmětem. Tuto krabici mějte položenou na kuchyňské lince a stále otevřenou. Každý takový kousek, který najdete do ní ihned vložte. Krabici pořádně označte a při vybalování ji otevřete velice brzy a položte na místě, kde ji dobře najdete, až budete kabel apod. potřebovat.


Více zde: https://www.nej-stehovani.cz/news/a5-tipu-pro-stehovani-v-pohode/

Zpět

Kontakt

EASY MOVING, s.r.o. Spolehlivé stěhování Praha.
Dejvická 255/18, Dejvice, 160 00 Praha 6

+420 775 038 888

Plánujete mezinárodní stěhování po Evropě?

Poptejte zdarma a nezávazně stěhování do zahraničí nebo ze zahraničí on-line.

 • Stěhování v Praze, Stěhování do Prahy, Stěhování z Prahy, stěhování Praha 1, stěhování Praha 2, stěhování Praha 3, stěhování Praha 4, stěhování Praha 5, stěhování Praha 6, stěhování Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10, Praha 11, Praha 12, Praha 13, Praha 14, Stěhování Praha západ, stěhování Praha východ

Kompletní nabídka stěhovacích služeb

Potřebujete zajistit stěhování do Prahy, z Prahy, mezi jinými obcemi v ČR nebo po Evropě? Seznamte se, prosím, s kompletní nabídkou stěhování. Stěhování ČR, Evropa, Odvoz na sběrný dvůr, Vyklízení, Likvidace pozůstalosti, Dovoz z obchodu

Stehovani po Praze - rady a tipy

 • 16.05.2015 14:19

  Stěhovací služby po Praze

  Stěhování bytů po Praze, Stěhování domů po Praze, Stěhování vil po Praze Full service, Stěhování...

 • 17.05.2012 11:07

  5 tipů pro stěhování v pohodě

  5 tipů pro stěhování v pohodě Zejména rozsáhlejší stěhování se vyplatí předem promyslet a...

 • 23.06.2011 22:41

  Tipy pro stěhování bez stresu

  Stěhování do nového domova bývá vzrušující … a zároveň stresující. Docela dost emocí v jednom dni,...

Osvětlete svůj nový domov LED osvětlením z e-shopu pro moderní a úsporné svícení.

Easy moving © 2010-2015 Všechna práva vyhrazena. EASY MOVING, s.r.o. IC 04495381, sídlo Dejvická 255/18, Dejvice, 160 00 Praha 6, Spisová značka: C 248489 vedená u MS v Praze

stěhování domů, bytů a kanceláří po Praze, Česku, Evropě - Stěhování v pohodě .